Riik haarab tükke merekoolitusest

Vette hädamaandunud helikopterist pääsemise treening Revali Merekooli õppebasseinis.  FOTO: Urmas Piir

Töö merel tähendab katkematut täiendusõpet ja sertifitseerimist, mis ühelt poolt suurendab ohutust, aga teiselt poolt tekitab ka magusa turu, millest tükki ihaldavad nii eraettevõtted kui ka riigiametid. Nii ongi, et miljonitesse ulatuva merepääste koolitusraha eest võistlevad korraga eraettevõtjad ning nende kõrvale trügivad mereakadeemia ja politsei- ja piirivalveamet (PPA).

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suurimat kursuste valikut pakub Eesti laevameeskondade täiend- ja ohutusõppekoolituse turul Revali Merekool. Pika ajalooga eraettevõttel on õppebaas kõikvõimalike kursuste korraldamiseks hobilaevnikest professionaalsete päästjateni. Revali Merekooli juhatuse liikme Tanel Hinno sõnul on ettevõttel Balti riikides ainulaadne õppebasseini varustus, mis võimaldab pakkuda vajalike litsentsidega kursusi ka naftapuurtornide, avameretuuleparkide ja helikopterite meeskondadele.

Revali teenuseid kasutavad ka meremehed ja laevafirmad teistest Läänemere-äärsetest riikidest. Hinno sõnul oli nende Paljassaare treeningõppebaasi ehitusmaksumus 5,5 miljonit eurot, lisaks on Revali Merekoolil välibaas Pirital Olümpiapurjespordikeskuse sadamas.

Tagasi üles
Back