R, 9.12.2022

Amorellal olnud sõidukite eest nõutakse kümneid tuhandeid eurosid päästetasu

Täiendus: Viking distantseerib end päästetasu nõuetest
Jaano Martin Ots
, toimetaja
Amorellal olnud sõidukite eest nõutakse kümneid tuhandeid eurosid päästetasu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 19
Viking Line'i laev Amorella jõudis pukserite abiga Långnäsi sadamasse 23. septembri õhtul pisut enne kella kaheksat.
Viking Line'i laev Amorella jõudis pukserite abiga Långnäsi sadamasse 23. septembri õhtul pisut enne kella kaheksat. Foto: LEHTIKUVA/via REUTERS

Pühapäeval Ahvenamaal karile sõitnud Viking Line'i reisilaev Amorella jõudis täna õhtul turvaliselt Långnäsi sadamasse Ahvenamaal, kuid enne sõiduki omanikule kätte andmist nõuab Viking neilt päästetasu, mis võib küündida kümnetesse tuhandetesse eurodesse. 

Täiendus 24.09. kell 8.00. 

Viking Line'i kommunikatsioonijuht Johanna Boijer-Svahnström ei vastanud täna hommikul Postimehe küsimusele päästetasu nõudmise kohta, vaid viitas päästeoperatsiooni sooritanud firmale. «Kõik sõidukid on nüüdseks lossitud. Päästetasude garantiide asjus peate helistama Alfons Håkansile,» vastas kommunikatsioonijuht.  

Amorella jõudis puksiiride abiga Långnäsi sadamasse täna õhtul pisut enne kella kaheksat, selgus Yle korraldatud otseülekandest. Laeva transport sujus vahejuhtumiteta ning võttis aega pisut üle nelja tunni, tavaolukorras läbiks Amorella mõnemiilise vahemaa 15 minutiga. 

Laevafirma Viking Line soovib laeva võimalikult kiiresti toimetada Naantalisse Turu laevaremonditehase dokki, mistõttu ettevõte kiirustab laevale jäänud autode mahalaadimisega. Autovõtmed on laevafirma esindajate käes ning firma korraldab ka sõidukite laevast maha sõitmise ning parklasse paigutamise. 

Omanikele ei anta autosid aga enne kätte, kui nad on tasunud või garanteerinud vara päästmise tasu maksmise puksiirifirmale Alfons Håkans. Sõltuvast autost ning lastist võib see tasu ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse. 

Viking Line'i teade päästetasu nõudest avariilaevale Amorella jäänud sõidukite omanikele.
Viking Line'i teade päästetasu nõudest avariilaevale Amorella jäänud sõidukite omanikele. Foto: Erakogu

Postimees sai koopia päästetasunõudest, millega veoauto päästmise eest nõutakse 9000 eurot ning koorma eest üle 45 000 euro, mille transpordifirma peab enne auto kättesaamist ära maksma. Sõltuvalt sõiduki kindlustusest võib firmal hiljem tekkida õigus saada päästetasu osaliselt või täies ulatuses tagasi oma kindlustusfirmalt. 

Teiste reisijate Amorellale jäänud pagas viidi laevalt ära juba varem, Ahvenamaa elanikele on nende asjad tänaseks kätte toimetatud, ülejäänutele teatatakse eraldi, kuidas nad oma kohvrid-kotid kätte saavad. Kas ka neilt päästetasu nõutakse, ei ole veel teatatud.

Küll aga on Yle teatel omanikele kätte toimetatud jalgpallimeeskonna IFK Mariehamn võistlussärgid, mis avariipäeval samuti laevale jäid.

Märksõnad
Tagasi üles