80-päevase purjetamisvõistluse Vendee Globe võitja selgus viimastel tundidel

Prantslane Yannick Bestaven (keskel) saabus 28. jaanuari varahommikul Vendee Globe 2021 võitjana Les Sables-d'Olonne sadamasse. FOTO: Yohan Bonnet/AP

Üksi ümber maailma purjetamise võistlus Vendee Globe sai dramaatilise finiši, kui kindel tiitlipretendent põrkas 90 miili enne finišit kokku kalalaevaga ning kaotas sellega oma edu. Võitjaks tuli tänu kompensatsiooniajale Yannick Bestaven.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seekordne soolopurjetamise suurvõistlus Vendee Globe kujunes eriti tasavägiseks ning põnevust pakkuvaks. Draamat lisasid mitmed avariid ja tehnilised rikked, mis sundisid 8 võistlejat startinud 33-st katkestama. Pärast 80 päeva kestnud võidusõitu ümber maakera olid finišile läheneva esiviisiku vahed nii väikesed, et jahid mahtusid 12 tunni sisse. 

Esimesena ületas finišiliini prantslane Charlie Dalin, kelle ümbermaailmareisi koguajaks jäi 80 päeva, 6 tundi ja 15 minutit ning teisena Louis Burton 80 päeva, 10 tunni ja 25 minutiga. Seekordse dramaatilise võistluse tegid keeruliseks kompensatsiooniajad, mille võistluse žürii määras neile osalejatele, kes päästsid Cape Horni lähedal hätta sattunud kaasvõistlejat. 

Tagasi üles
Back