R, 9.12.2022

Mais algab Nõva sadama ümberehitus, rahastusotsus on olemas

BNS
Mais algab Nõva sadama ümberehitus, rahastusotsus on olemas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nõva kaluriküla Noarootsi külje all, kus on sadam ja kirik.
Pildil lagunenud ja mahajäetud Nõva sadam, kus seisavad paar väiketraalerit ja mõned paadid.
Nõva kaluriküla Noarootsi külje all, kus on sadam ja kirik. Pildil lagunenud ja mahajäetud Nõva sadam, kus seisavad paar väiketraalerit ja mõned paadid. Foto: KÜLLIKE ROOVÄLI / PM SCANPIX BALTICS

Maikuus algab pikalt lagunenuna seisnud Nõva vana sadama 27 meetri pikkuse esimese kai ehitus, kirjutab Lääne Elu. 

Lääne-Nigula vallavanema kohusetäitja Taivo Kaus ütles, et ehitaja valitakse välja aprillis. «Mai lõpus võiks ehitus pihta hakata,» ütles Kaus.

Teise ja kolmanda kai ehituseks, millega tuleks juurde kümmekond kaikohta, taotleb vald 157 000 eurot PRIA toetust. «Eelotsus, et selle toetuse saame, on olemas,» ütles Kaus.

Teine ja kolmas kai, kokku 25 meetrit, ehitatakse valmis 2022. aastal, paigaldatakse ka ujuvkai ja neli poomi. «Peaaegu pool seni lagunevast kaist saab korda ja täidab kalurite hädavajadused,» ütles Kaus. Kaideni viiakse elektrihülsid, vee- ja kanalisatsioonitorud. «Et saaks võimaluse sadamasse vedada elektri ja paigaldada valgustuse ning saaks vett,» ütles Kaus.

Sellega ei ole sadamaehitus aga lõppenud. Remontida on teine pool olemasolevast kaist. «Sadamas võiks olla ka tankla ja lainemurdja,» ütles Kaus. Lääne-Nigula vald ostis Nõva laguneva sadama turbatootja Kekkilä käest, kes kavatses seda kasutada turba väljavedamiseks, aga ei jõudnudki selleni, kuna Paldiski ja Muuga sadamad pakuvad ekspordiks piisavalt häid võimalusi.

Märksõnad
Tagasi üles