Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ohutusjuurdluse keskus Tõllu õnnetust veel uurima ei asu

Parvlaev Tõll sõitis Kuivastu sadamas vastu kaid FOTO: Lugeja foto

Ohutusjuurdluse keskus ei hakka esialgu uurima Kuivastu sadamas kolmapäeval suurel kiirusel kaid ramminud reisiparvlaeva Tõll õnnetust, kuid kui asjaolud selleks alust annavad, siis on valmis seda tegema.

«Esialgu on meie seisukoht, et ei juhtunud midagi sellist, mille tulemusena oleks vaja muuta regulatsioone ja protsesse ning seetõttu me praegu menetlust ei alusta,» ütles ohutusjuurdluse keskuse juht Rene Arikas neljapäeva hommikul BNS-ile.

Õnnetuses ei saanud inimesed vigastada, samuti ei saanud kahjustada laeva veekindel osa. Arikase sõnul oli tegemist laeva vöörirambi ja kaldarambi vigastustega, samuti sai kannatada umbreeling.

Praegu uurib juhtunut transpordiamet, kelle esindajad käisid kolmapäeval ka kohapeal ning vaatasid üle pardasalvestused ja seadmed.

«Salvestustelt on näha, et alus lähenes kaile suure kiirusega, kuid mis oli selle põhjus, vajab veel selgitamist,» ütles Arikas.

Virtsu sadamast teel olnud ja Kuivastu sadamasse kell 14.40 randuma pidanud parvlaev Tõll sõitis neljasõlmese kiirusega vastu sadamakaid, mille tagajärjel deformeerus sõidukite pealesõiduramp täielikult. Kuivastu sadama turvakaamera salvestuselt on näha, et kokkupõrge oli väga tugev, samas aluse kerel visuaalselt suuri vigastusi näha ei ole.

Praamid.ee viitas sotsiaalmeedias intsidendile kui tehnilisele rikkele.

Parvlaeva pardal oli ka president Kersti Kaljulaid, kelle auto sai kokkupõrkes kergelt viga.

Tagasi üles
Back