R, 9.12.2022

Parvlaev Tiiu suundub nädalavahetuseks taas Saaremaa liinile

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Parvlaev Tiiu suundub nädalavahetuseks taas Saaremaa liinile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas Foto: Mihkel Maripuu

TS Laevad teatas, et koostöös ministeeriumi ja transpordiametiga otsustati jätkata laevade vahetusega ka sel nädalal. Neljapäeva öösel suundub parvlaev Tiiu Saaremaa liinile ja parvlaev Regula Hiiumaa liinile.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul analüüsiti täna parvlaevade reisijate statistikat ning tehti alanud nädala kohta laevade asetuse osas kõige optimaalsem otsus. «Lõppenud nädala reisijate statistika räägib sellise vahetuse kasuks. Kindlasti tekib nädalavahetusel järjekordi ning palume võimalusel oma reisiplaane hajutada. Ooteajad nädalavahetuse tipphetkedel on mõlemal liinil olenemata Saaremaa liini olulisest tihedamast reisigraafikust sarnased, kuid reisijate ja sõidukite arv on Saaremaa liinil mitu korda suurem,» põhjendas Randveer. 

Juhatuse esimehe sõnul ollakse teadlik, et mõlemal saarel toimub nädalavahetusel mitmeid üritusi, kuid kinnitab, et saartele siiski saab. «Lisame graafikusse lisareise, et reiside planeerimine oleks mugavam. Kõige mugavamini pääseb üle reisides sõiduki e-piletiga. Praeguse laevade asetusega on tänu lisareisidele reisijate vedamise võimekus Hiiumaa liinil suurem kui kaks aastat tagasi Hiiumaa Kohvikutepäevade ajal,» lisas Randveer.

TS Laevad kohtub neljapäeval taas majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi ja transpordiameti esindajatega, et arutada parvlaeva Tõll liinile naasmist. Edasise laevade asetuse osas tehakse otsus siis kui on Tõllu liinile tulek täpsemini teada.

Praeguse info kohaselt vahetavad parvlaevad Tiiu ja Regula taas kohad esmaspäeva öösel vastu teisipäeva.

Parvlaeva Tõll õnnetuse põhjustas tehniline rike, mille täpsemaid põhjuseid veel uuritakse. Laev on ettevõtte teatel liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini. 

Märksõnad
Tagasi üles