R, 9.12.2022

Käsmu Majaka sadam taasavati ametlikult pärast süvendustöid

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Käsmu Majaka sadam taasavati ametlikult pärast süvendustöid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Käsmu majaka sadam pärast süvendamist
Käsmu majaka sadam pärast süvendamist Foto: Eduard Vainu

Käsmu majaka sadamas lõppesid süvendustööd, mis võimaldavad sealset randumiskohta taas kasutada ka keskmise suurusega paatidel. Suuremad kaatrid ja kiiljahid aga peavad ootama sadama täielikku rekonstrueerimist. 

Käsmu külas üle kahe kuu ametlikult suletud olnud Majaka sadama randumiskoht on taas avatud. Sadamabassein kaevati sinna kuhjunud setest tühjaks ning nüüd pääsevad sadamas kai äärde ning slipile paadid süvisega kuni üks meeter. Sadamabasseinist välja kaevatud liivaga tõsteti sadama territooriumil asuvat platsi, mida kohalikud kalurid kasutavad võrkude ja rüsade hoiustamiseks.

Kuigi juunis-juulis oli sadam ametlikult suletud, said kohalikud kalurid ja väiksemate paatide omanikud oma alused siiski vette lastud ning merel käimata süvendustööde tõttu kellelgi ei jäänud. 

MTÜ Käsmu Majaka Sadam juhatuse liige Tarmo Tamm ütles, et praeguse sadamabasseini süvendamine sujus tõrgeteta ning väiksematele alustele on sadam taas kasutatav. Veesügavus sadamas on pisut üle meetri, mis tähendab, et suuremad mootorpaadid ning kiiljahid sadamasse endiselt sisse ei pääse.

Sadama laiendamiseks ning ümber ehitamiseks tänapäevaseks väikelaevasadamaks on olemas projekt, arendaja ning ka finantseerija, kuid seni on ehituse algus takerdunud mõne sadamavastase külaelaniku algatatud protsessidesse. 

Tamm ütles, et sadama rekonstrueerimise projektiga on pärast kevadist kohtuotsust, mis ehituseks vajalikud protsessid taas peatas, siiski jõudsalt edasi liigutud ning vallavolikogu on astunud samme, et sadama ehitusega saaks alustada. 

«Usume, et aasta jooksul saame valla asjaajamistes tehtud protseduurilised vead parandatud, sisulisi probleeme ei ole,» lootis Tamm sadamaehituse käivitumisele Käsmus järgmisel aastal.  

Märksõnad
Tagasi üles