Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Luksuslik superjaht rammis Bahama lähistel põhja kohaliku tankeri
Meeskond päästeti, superjaht kuulub rendifirmale

Luksuslik mootorjaht Utopia IV tegutseb rendijahina FOTO: Ekraanitõmmis lehelt Yachtcharterfleet

Pool miljonit nädalas maksev rendijaht sõitis öösel Bahama lähedal otsa kohalikule bensiini- ja LPG-tankerile, mis uppus. Õnneks tanker ei plahvatanud, laeva meeskond päästeti. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esimesel jõulupühal Bahama saarte lähistel juhtunud avariis uputas 63-meetrine luksuslik mootorjaht kohalikke kliente teenindanud väikese tankeri, sõites sellele tagant otsa. Tankeri Tropic Breeze operaatorfirma Maritime Management LLC kinnitas, et kell 22.03 kohaliku aja järgi sõitis superjaht Utopia IV tankerile tagant otsa ning lõhestas tankeri ahtri, misjärel tanker kiiresti uppus. Seitse tankeri pardal olnud meeskonnaliiget päästeti, keegi tõsisemaid vigastusi ei saanud. Meremehed päästis hädaabikutsungi peale sündmuskohale saabunud mootorlaev Mara ning nad toimetati lähedalasuvale saarele. Mere sügavus õnnetuskohas on üle 600 meetri, mistõttu esialgsetel andmetel ei ole laeva ohutu üles tõstmine reaalne. 

Belize lipu all sõitnud tanker teenindas kohalikke kliente ning selle lastiks olid kergemad kütused: LPG ja autobensiin, mis aurustuvad merest kergesti ning ulatuslikku keskkonnareostust pole karta. Laeva operaatori teatel oli tanker hiljuti läbinud laevakontrolli ning vastas kõigile ohutu meresõidu nõuetele. 

Tagasi üles
Back