R, 9.12.2022

Uus juht toob Hiiumaa sadamatese rohkem elu ja äri

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Uus juht toob Hiiumaa sadamatese rohkem elu ja äri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kai Kallas, jahtklubi Dago ülem ja SA Hiiumaa Sadamad juhatuse esimees FOTO: Argo Nurs
Kai Kallas, jahtklubi Dago ülem ja SA Hiiumaa Sadamad juhatuse esimees FOTO: Argo Nurs Foto: Argo Nurs
  • Uus juht tahab sadamad saarerahva kasuks ja rõõmuks tööle panna.
  • Sihtasutus haldab nelja sadamat.
  • Kõik Hiiumaa sadamad on omanäolised ja erinevate võimalustega.

Hiiumaal nelja sadamat haldav SA Hiiumaa Sadamad valis juhatuse esimeheks jahtklubi Dago ülema Kai Kallase, juhatuse liikmena jätkab ka sihtasutuse senine juht Liina Härm.

1. detsembril tööle asuv Kallas ütles, et Hiiumaa Sadamate töökoormus on koos viimastel aastatel sadamates tehtud laienduste ja klientide hulga kasvuga suurenenud ning lähiajal valmiv uus Kalana sadam laiendab hallatava sadamate võrgu ulatuse üle terve saare.

«Olen ise Kalanast pärit ja seepärast on eriti hea meel, et pikaajaline unistus sinna sadama rajamisest on täitumas. Sihtasutuse tegevusala aga suureneb sellega oluliselt ka puhtgeograafiliselt. Hiiumaa Sadamad on väga hästi käima läinud, seda tuleb veel võimendada. Sadamad on valmis ehitatud, nüüd tuleb edasi minna ja neisse elu tuua,» rääkis Kallas.

Ta märkis, et kui arvestada, kui vähe inimesi on sadamates aasta läbi tööl, on ära tehtud suur töö, hooajad hästi ette valmistatud ja tehtud võimalikuks kogu sadamaelu ja -tegevus.

«Hiidlased enam ei küsi, kas sadamaid on vaja või kuhu neid vaja on, läbi purjetamise ja muude mereliste tegevuste on sadamate vajadus selgeks saanud,» kõneles Kallas. Ka Hiiumaa valla arengukavas on mereturism, merekultuur, purjesport ja muud merelised tegevused sees.

«Sadamad on läbi aegade olnud teenuste ja toodete vahetuspaik ja koht, kuhu äri koguneb. Investeeringud sadamatesse on end ära tasunud, elu käib. Eelkõige ongi neid vaja kogukonnale. Sadamate võrgustik üle saare annab võimaluse ettevõtluse arenguks kõikjal Hiiumaal. Minu soov on, et iga sadamas betooni panustatud euro tooks kogukonnale kaks tagasi,» rääkis sadamajuht.

Hiiumaa Sadamate eelis on tema sõnul nelja sadama eripalgelisus. Kärdla linnasadam on moodsaim, talihoolduse võimekusega suurüritusteks sobiv koht, ja Kalana selle vastandina metsik lääs, puutumatu loodusega rahulik paik. Orjakul on tugev kogukondlik identiteet ja see on hinnatud kalurite seas ning Sõru on Eesti festivalikaar­dil juba aastaid. Omapära rõhutades ja turundades loodab Kallas neljakordistada merehuviliste arvu, kes Hiiumaale jõuavad.

Kallas jätkab ka jahtklubi Dago ülemana ning loodab kaks rolli hästi ühendada.

«Laevaomanikke tuleb juurde, kohad sadamates on täis, tuleb lisakaikohti tekitada ja nende kasutust optimeerida. Noored tulevad peale, sadamate ja jahtklubi koostöös saame pakkuda mereharidust ja -koolitust. Loodame lähiaastatel saada Hiiumaale mõned suured rahvusvahelised purjetamisvõistlused,» tõi Kallas välja mõned mõtted edaspidiseks. Jaano Martin Ots

Märksõnad
Tagasi üles